VeValmezu.cz - Lidé ve Valašském Meziříčí - sami sobě...

  Přihlásit
Odhlásit
Registrovat

 

Vložte obsah na portálKatalog firem a odkazů ve Valašském Meziříčí a okolíInzerceČlánky a tiskovkyTipy na výletFotoReportVideoReportUživatelské profily

Domů | Akce v okolí Valmezu | Olomouc - Výstava FOR MODEL 2011
Zatím nehodnoceno
Datum akce
Pátek, 4 Březen, 2011 - 09:00 - Neděle, 6 Březen, 2011 - 17:00
Popis akce

Největší výstavní pavilon A výstaviště Flora patří od pátku 4.3. výstavě modelů a sběratelství FOR MODEL. Výstava, jíž se letos účastní rovná stovka  vystavovatelů - modelářů, sběratelů, výrobců a prodejců  - potrvá do neděle 6.3. Brány výstaviště jsou otevřeny denně od 9 do 18, hodin, v neděli do 17 hodin.

FOR MODEL je  věnován leteckému, automobilovému, lodnímu,  železničnímu -  plastikovému i papírovému  modelářství, modelům ze dřeva, kovu a sběratelským raritám. 

Expozice v největším olomouckém výstavním pavilonu nabídne k vidění modely lodí, lodiček, ponorek, letadel – malých i velkých, mini automobilů, železniční, bojové techniky, policejních, hasičských vozidel.  Návštěvníky potěší  pohyblivé vláčky, letadla, vrtulníky, automobily – zejména bugginy, nakladače - a dokonce i lodě v akci! Pro hravé nechybí železnice,  autodráha, vrtulníkový trenažér či osvědčené modely a  novinky ryze české stavebnice Merkur, která je dětským „hitem“ už od roku 1920…

K zajímavostem určitě patří novinky výstavy, zejména obří model olomoucké fortové pevnosti o rozloze 16 metrů čtverečných, tak jak vypadala v roce 1870 po prusko-rakouské válce  -  a také pojízdná kopie proslulého obrněného vlaku československých legií, ve kterém si za 1. světové války probojovaly cestu domů napříč celým Ruskem.

První víkendový den, tedy sobota bude patřit další horké a přitažlivé novince For Modelu – ponorkové bitvě i se zvukovými a světelnými efekty, celý víkend pak plavbám bitevních lodí a ukázkám terénních jízd dálkově řízených nákladních vozidel a vyklápěčů.

Příznivci sběratelství se mohou těšit na kolekce odznaků, turistických známek,  mincí, dobových listin, vojenské i hasičské výzbroje a výstroje, retrohraček z 50 - 60tých let, sbírky nejrůznějších drobností a kuriozit -  ale i velmi cenných egyptských starožitností,  historických loutek-alšovek (tedy vytvořených podle obrázků malíře Mikoláše Alše), vějířů, bot a botiček z celého světa, krojů z Čech, Moravy a Slovenska, starých kuchařek, receptářů a hanáckého kuchyňského „náčiní“…

Nejmenší  návštěvnice  určitě ocení sbírky holčičích hraček a zejména obsah vitríny s „reborn“  panenkami, umělými a přesto téměř dokonalými miminkami. No, a na malé i velké kluky čekají ukázky vojenské výstroje, výzbroje a uniforem ze sbírek klubů vojenské historie.
 
For Model  potrvá do neděle 6. března, pavilon A bude otevřen denně od 9ti do 18ti hodin, poslední den výstavy do 17ti hodin.

Vstupné je 50 korun, 20 korun zaplatí důchodci a mládež od 10 do 15 let. Zcela zdarma mají vstup na výstavu kromě dětí do 10 let také vlastníci průkazů ZTP a ZTP-P. 

Zdroj: http://www.flora-ol.cz/

Výstaviště Flora Olomouc, a.s., P.O.BOX 46, Wolkerova 17, 771 11 OLOMOUC, Česká republika

For Model  potrvá do neděle 6. března, pavilon A bude otevřen denně od 9ti do 18ti hodin, poslední den výstavy do 17ti hodin.

Vstupné je 50 korun, 20 korun zaplatí důchodci a mládež od 10 do 15 let. Zcela zdarma mají vstup na výstavu kromě dětí do 10 let také vlastníci průkazů ZTP a ZTP-P. 

http://www.flora-ol.cz/