VeValmezu.cz - Lidé ve Valašském Meziříčí - sami sobě...

  Přihlásit
Odhlásit
Registrovat

 

Vložte obsah na portálKatalog firem a odkazů ve Valašském Meziříčí a okolíInzerceČlánky a tiskovkyTipy na výletFotoReportVideoReportUživatelské profily

Domů | Akce ve Valmezu | BĚH NÁMĚSTÍM
Zatím nehodnoceno
Datum akce
Sobota, 24 Září, 2011 - 09:00 - 09:30
Popis akce
BĚH NÁMĚSTÍM

Náměstí zaplní malí i velcí běžci

Sportovní oděv, číslo na zádech a velká chuť si zazávodit. Tak by se dala popsat akce, která v sobotu 24. září vypukne na meziříčském náměstí. Oddíl atletiky při TJ Valašské Meziříčí se spolupráci s SVČ Domeček a Školním sportovním klubem při ZŠ Žerotínova pořádá 2. ročník Běhu náměstím. Poté se uskuteční již 28. ročník soutěže Běh městem Valašské Meziříčí.
„Běh náměstím je určen pro všechny děti, které sice s klasickými atletickými závody zatím ještě nemají žádné zkušenosti, ale běhání je baví a je pro ně odmalička přirozenou součástí života,“ řekla Dana Fusková z TJ Valašské Meziříčí.
Všechny děti budou dle věku rozděleny do tří závodních skupin. „Děti narozené v roce 2000 až 2003 poběží jedno kolo náměstí. Pro ročníky 2004 až 2007 bude připravena pouze poloviční trať a pro ty nejmenší, jež se narodili v roce 2008 a později, nachystáme trasu o délce 100 metrů,“ vysvětlila princip soutěže Dana Fusková. Tři nejlepší z každé kategorie získají poháry a kytice.
Prezentace účastníků se plánuje od 9 hodiny, není potřeba se přihlašovat dopředu. Závody odstartují o půl hodiny později. „Nejdříve se na trati představí ti nejmenší,“ uvedla Dana Fusková.
Loňského premiérového ročníku se zúčastnilo na 90 dětí. „Očekáváme, že letos bude dětí minimálně stejně tolik,“ uzavřela Dana Fusková.

Závod pro malé běžce je součástí 28. ročníku populárního Běhu městem Valašské Meziříčí, který odstartuje v ten samý den, přesně v 10.30 hodin. „Běh městem je určen pro žáky a dospělé, celkem jsme vypsali 9 kategorií,“ řekl pořadatel Zdeněk Stromšík. Trasa povede z náměstí přes ulici Sokolská, mostem přes Rožnovskou Bečvu a ulicemi Vodní a Mostní zpět na náměstí. „Žákovské kategorie poběží jeden okruh, tedy dva kilometry. Dospělí si tuto trasu oběhnou celkem pětkrát,“ podotkl Zdeněk Stromšík.
Stále je možné se přihlásit, a to zasláním jména, příjmení a data narození na email z.strom@quick.cz, nebo osobně přímo v ZŠ Žerotínova.
Běh městem pořádají Gymnázium Fr. Palackého, Školní sportovní klub při ZŠ Žerotínova, SVČ Domeček a oddíl atletiky při TJ Valašské Meziříčí.

Běh městem Valašské Meziříčí - rok 2010 (foto archiv ŠSK při ZŠ Žerotínova)
Autor: 
-vk-
Zdroj: 
Městský úřad Valašské Meziříčí
Místo konání akce

Náměstí ve Valašském Meziříčí.