VeValmezu.cz - Lidé ve Valašském Meziříčí - sami sobě...

  Přihlásit
Odhlásit
Registrovat

 

Vložte obsah na portálKatalog firem a odkazů ve Valašském Meziříčí a okolíInzerceČlánky a tiskovkyTipy na výletFotoReportVideoReportUživatelské profily

Domů | Zprávy regionu | Informační zprávy | Přidělili finance v rámci podpory malého rozsahu
Zatím nehodnoceno
Přidělili finance v rámci podpory malého rozsahu

Radní dnes schvalovali rozdělení finančních příspěvků v rámci podpory malého rozsahu, a to hned v pěti oblastech. Sumy byly až na výjimku odsouhlaseny podle předložených návrhů. Po dnešním dni zůstávají ve všech oblastech peníze, o které mohou organizace žádat do konce listopadu letošního roku.

V oblasti sociálních a zdravotních služeb přiřkl odbor sociálních věcí ve spolupráci s Komunitním plánováním sociálních služeb ve Valašském Meziříčí sumu 21 tisíc korun třem organizacím. „Nedoporučili jsme přidělit částku ve výši 5 tisíc korun oblastní Charitě Červený Kostelec,“ řekla vedoucí odboru sociálních věcí Jarmila Ptáčková s tím, že organizace chtěla prostředky využít na poskytování komplexní péče o nemocné s roztroušenou mozkomíšní sklerózou. „Zařízení nemá žádného klienta, který by byl občanem Valašského Meziříčí. Nebyly tedy splněny podmínky pro přidělení finanční podpory dle metodického pokynu,“ vysvětlila Jarmila Ptáčková. Radní diskutovali nad přidělením částky 6 tisíc korun jihlavské firmě, která žádá prostředky na uhrazení části nákladů spojených s činností konzultačního střediska v našem městě. Radní Otto Buš (ODS) podal protinávrh, a to přidělení poloviční částky, který byl všemi členy rady schválen. V prosinci tak bude zbývat rozdělit částku více jak 20 tisíc korun.

Vedoucí odboru školství, kultury a sportu předložila ke schválení návrhy na přidělení peněz do oblastí sport a tělovýchova, volný čas a zájmové činnosti a kultura. „Z částky 49 tisíc korun na sport a volný čas, se kterou jsme disponovali, navrhujeme všem sedmi žadatelům rozdělit celkovou částku ve výši 28 tisíc korun. Organizace si tak mohou požádat v dalším kole o 21 tisíc korun,“ řekla vedoucí odboru školství, kultury a sportu Hana Skácalová. Pět organizací zaslalo žádosti o přidělení necelých 40 tisíc korun v rámci volnočasových aktivit a zájmové činnosti. Odbor doporučil radním schválit částku ve výši 21 tisíc korun. Do dalšího kola bude přesunuto ještě 49 tisíc korun. V oblasti kultury zažádalo 11 organizací o 125 tisíc korun. „Z prvního kola zůstalo k přerozdělení 58,5 tisíce korun, v rámci druhého kola navrhujeme rozdělit částku 45 tisíc korun. Nedoporučujeme schválit částky třem žadatelům,“ sdělila radním Hana Skácalová.

V oblasti životního prostředí a ekologie posuzovaly odbor životního prostředí a hodnotitelská komise pouze jednu žádost. „Místní ČSOP si zažádalo o částku ve výši 10 tisíc korun na seminář o mokřadech a jejich významu v krajině. Komise doporučila uvolnit částku 5 tisíc korun,“ objasnil vedoucí odboru životního prostředí Rostislav Frydrych. V letošním roce si budou moci organizace požádat ještě o maximálně 10 tisíc korun.
(-vk-)