VeValmezu.cz - Lidé ve Valašském Meziříčí - sami sobě...

  Přihlásit
Odhlásit
Registrovat

 

Vložte obsah na portálKatalog firem a odkazů ve Valašském Meziříčí a okolíInzerceČlánky a tiskovkyTipy na výletFotoReportVideoReportUživatelské profily

Domů | Zprávy regionu | Krimi zprávy | Z činnosti městské policie v měsíci červnu
Z činnosti městské policie v měsíci červnu

Strážníci Městské policie Valašské Meziříčí vám opět po měsíci přinášejí čerstvé informace z jejich činnosti na území našeho města. Vozidlo bez výfuku, zabezpečení pořádku ve městě, předání pacienta do rukou lékaře a řešení havárie na ulici Palackého, to vše řešili strážníci městské policie v měsíci červnu.

V neděli 10. června přijala v ranních hodinách služebna městské policie oznámení, že v obci Hrachovec-Vichury jezdí po poli vozidlo bez výfuku. „Jednalo se o osobní vozidlo a osádka vozidla byla pravděpodobně podnapilá, jelikož byla spatřena při konzumaci alkoholických nápojů,“ sdělil strážník městské policie. Hlídka městské policie zastavila vozidlo a provedla orientační zkoušku v dechu. „U řidiče bylo naměřeno 1,87 promile alkoholu, po určité době jsme provedli test ještě jednou. Tentokrát jsme naměřili vyšší hodnotu, a to 2,05 promile alkoholu v dechu,“ pokračoval strážník v popisu události. Řidič je podezřelý ze spáchání přečinu, a to ohrožení vlivem návykové látky. Věc byla předána na  Obvodní oddělení Policie České republiky.

 

Ve dnech 15. - 16. června zabezpečovala městská policie pořádek ve městě  v souvislosti s konáním Valašskomeziříčské grillparty. Během konání akce nebylo zaznamenáno vážnější rušení veřejného pořádku či nočního klidu. Po ukončení akce však strážníci řešili v pěti případech poškození dopravního značení. „Věc byla oznámena k dořešení na zdejší městský úřad - Odbor komunálních služeb,“ řekl strážník městské policie.

 

V neděli 17. června přijala v ranních hodinách služebna městské policie oznámení, že na parkovišti u nemocnice pobíhá neznámý muž. „Ten jevil známky opilosti a špatně komunikoval,“ popsal událost zasahující strážník s tím, že muži byla provedena orientační dechová zkouška s výsledkem 3,21 promile alkoholu v dechu. Neznámý muž byl pro absenci osobních dokladů totožnosti předveden na Obvodní oddělení Policie České republiky. „Poté bylo zjištěno, že se jedná o pacienta zdejší nemocnice, kterému se podařilo během dne z nemocnice utéct,“ doplnil městský strážník.

 

V neděli 17. června přijala v dopoledních hodinách služebna městské policie oznámení o propadlé komunikaci na ulici Palackého. „Zjistili jsme, že se jedná o havárii na kanalizační přípojce, kde došlo k podemletí a následně propadnutí části komunikace,“ uvedl ředitel městské policie Ivan Kadora s tím, že zasahující hlídka provedla okamžitě uzavírku místa havárie a dále provedla odklonění dopravy u ohroženého místa. Hlídka městské policie ihned vyrozuměla dispečera ČSAD Valašské Meziříčí a vedoucího Odboru komunálních služeb zdejšího městského úřadu. „A tímto byly přijaty opatření, vedoucí k odstranění závady ve sjízdnosti komunikace,“ doplnil Ivan Kadora. 

Autor: 
-rv-
Zdroj: 
Městský úřad Valašské Meziříčí