VeValmezu.cz - Lidé ve Valašském Meziříčí - sami sobě...

  Přihlásit
Odhlásit
Registrovat

 

Vložte obsah na portálKatalog firem a odkazů ve Valašském Meziříčí a okolíInzerceČlánky a tiskovkyTipy na výletFotoReportVideoReportUživatelské profily

Domů | Zprávy regionu | Kulturní zprávy | Do Rožnova o víkendu na folkrockování i „vůni lesa“
Vaše hodnocení: Žádné Průměr: 5 (1 hlas)
Do Rožnova o víkendu na folkrockování i „vůni lesa“

Na své si přijdou i cyklisté.

 

Už po dvacáté třetí se v pátek 17. srpna do Rožnova sjedou příznivci multižánrového festivalu Valašské folkrockování. Pořádající T klub – kulturní agentura pro všechny opět připravil bohatý program nabitý hvězdami české hudební scény. Sobotní a nedělní kulturní program pak obstará Valašské muzeum v přírodě.

 

Zpěvačka Eva Pilarová se skupinou, bývalý frontman skupiny Ready Kirken Michal Hrůza a skupina Hrůzy, kapela Čankišou, která patří ke špičce v oblasti Word music a pro příznivce Ska & reggae skupina Sto zvířat. To jsou účinkující letošního již 23. Ročníku multižánrového festivalu Valašské folkrockování, který se uskuteční v pátek 17.8.2012 od 17,00 hod. v amfiteátru Na Stráni ve Valašské dědině rožnovského muzea.  „Program se uskuteční za každého počasí a provázet jím bude opět herec David Suchařípa,“ prozradila ředitelka pořádajícího T klubu – kulturní agentury Lenka Vičarová. Více informací o festivalu naleznete zde.

 

Valašské muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm zve v sobotu na pořad zaměřený na prezentaci starých profesí při zpracování a opracovávání dřeva, jako je například výroba štípaných plotů, dřevěných žebříků, loukoťového kola, násad do různého nářadí, dřevěných sudů, oken a dveří. K vidění bude také pokrývání střechy ručně štípaným šindelem a jeho výroba.

„U Vozovny v areálu Mlýnské doliny budou v chodu benzínové motory, které poháněly štípačku, cirkulárku a další nezbytné pomocníky v hospodářství. V provozu bude i sto dvacet let starý parní stroj. K poslechu během celého dne bude hrát soubor Górole z Mostů u Jablunkova,“ pozval na program Vůně lesa a dřevo jeho autor Milan Gesierich.

Neděle bude v rožnovském muzeu patřit vystoupení Slezského souboru Heleny Salichové a to při příležitosti oslav 35. výročí založení souboru. Program začne v 15,00 hod. v Komorním amfiteátru Dřevěného městečka.

 

Zajímavou možnost, jak aktivně strávit víkend sobotu nabízí občanské sdružení Ohlá klika z Horní Bečvy. „Připravili jsme osmý ročník nevšedního orientačního závodu na horských kolech nazvaný Ohlá klika. Zázemí závodu bude umístěno do areálu hasičské zbrojnice v Kněhyních na Prostřední Bečvě. Závodníci si budou moci vybrat z kategorií jednotlivců (žena, žena nad 35 let, muž, muž nad 40 let) nebo  dvojic (Ž+Ž, M+Ž, M+M). Na rozdíl od klasických orientačních závodů není pevně dáno pořadí kontrol, takže kromě orientace na mapě a fyzické zdatnosti hraje významnou roli také taktika. Z tohoto důvodu je závod atraktivní jak pro zkušené závodníky, tak pro příležitostné jezdce. Mužská trať čítá obvykle 13 kontrol, ženská trať 10 kontrol. Ideální délka mužské tratě je okolo 35 km. Po vyhlášení výsledků a předání cen bude následovat hudební program, během kterého se představí 5 kapel. Mezi potvrzené kapely patří Bílá vdova, Steelballs, Tabasková partyka nebo The Kitchen,“ prozradili na svých stránkách organizátoři soutěže.

Propozice závodu naleznete zde.

Autor: 
-tg-
Zdroj: 
MěÚ Rožnov p. R.