VeValmezu.cz - Lidé ve Valašském Meziříčí - sami sobě...

  Přihlásit
Odhlásit
Registrovat

 

Vložte obsah na portálKatalog firem a odkazů ve Valašském Meziříčí a okolíInzerceČlánky a tiskovkyTipy na výletFotoReportVideoReportUživatelské profily

Domů | Zprávy regionu | Kulturní zprávy | Letní kino
Zatím nehodnoceno
Letní kino

V Amfiteátru začíná promítání letního kina

 

Valašské Meziříčí - Série programů s názvem Valašskomeziříčské kulturní léto 2013, jenž své působiště směřuje do Amfiteátru v parku zámku Kinských ve Valašském Meziříčí, je v plném proudu. Všechny dosavadní koncerty díky slunečnému počasí proběhly, ale kromě nich je přichystáno také promítání letního kina. Poslední tři srpnové víkendy tak budou patřit animovaným filmům, akčňáku a komediím.

 

V rámci Valašskomeziříčského kulturního léta proběhne celkem šest projekcí letního kina. Páteční tituly, určené především pro mladší publikum, se nesou ve znamení animovaných filmů. V programu je přichystáno čtvrté pokračování příběhu o krysoveverčákovi v animáku Doba ledová 4: Země v pohybu, pohádka o Království lesních strážců a dobrodružství rodinky z doby kamenné s názvem Croodsovi. Naopak soboty budou patřit dospělým. První sobotu bude uveden akční thriller Expendables 2: Postradatelní a dále komedie Méďa či Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka.

 

Letní kino má ve Valašském Meziříčí dlouholetou tradici a tím také mnoho příznivců. Jeho atmosféra je nepopsatelná a pro dětské publikum kouzelná. „Prostředí Amfiteátru v zámeckém parku je pro promítání letního kina ideální. V současnosti je však složité letní kino udržet v provozu. Největší problém máme s nedostatkem klasických 35mm filmových kopií. V Amfiteátru se nachází nevyhovující a zastaralá promítací technika, která nám neumožňuje hrát aktuální filmové tituly. Přesto se ale snažíme vytvořit co nejlepší možnou nabídku,“ prozradil vedoucí meziříčského Kina Svět Jan Grepl.

 

Většina filmů v české distribuci je dostupná pouze na digitálních nosičích. Výroba klasických 35mm filmových kopií je příliš nákladná a byla ukončena. „Výběr filmů je proto omezený, skoro žádný. Do budoucna tedy máme dvě možnosti, a to návrat ke starým českým filmům nebo investici do nové promítací techniky v řádech statisíců až jednoho milionu korun. Vše také záleží na návštěvnosti a podpoře ze strany diváků,“ přidal Jan Grepl.

 

Podle pravidel pro pořádání kulturních a společenských akcí v Amfiteátru není dovolen provoz po desáté hodině večerní. „Z těchto důvodů se promítá až v druhé polovině srpna, kdy nám světelné podmínky dovolují začínat chvíli po dvacáté hodině, což v měsících červnu a červenci nelze. Věříme ale, že mírně chladnější večery nikoho od návštěvy neodradí, “ vysvětlil Grepl.

 

Při promítání letního kina bude pro diváky otevřen pouze vchod do parku zámku Kinských ze Svěrákovy ulice od Kauflandu. Vstupné na každý film je 80 Kč. V případě nepříznivého počasí jsme nuceni promítání letního kina zrušit.

Autor: 
(smo)
Zdroj: 
Městský úřad Valašské Meziříčí