Momentálně je online 0 uživatelů a 5 hostů.
Domů | Zprávy regionu | Kulturní zprávy | Memoriál vzpomněl na Dagmar Lacinovou
Zatím nehodnoceno
O pohar bojovalo na 70 zaku z peti zakladnich skol

Valašské Meziříčí - V úterý 17. září 2013 byl na programu čtvrtý ročník Plaveckého poháru základních škol 2013 „Memoriál Dagmar Lacinové“. O pohár bojovali žáci druhého stupně základních škol. Sportovního klání se na krytém bazénu zúčastnilo na 70 soutěžících z pěti základních škol. Mladé plavce přišel podpořit starosta města Jiří Částečka (ODS) a místostarosta Miroslav Krchňák (ČSSD).

Jednotliví závodníci nesoutěžili jen v individuálním souboji mezi sebou, ale také společnými výsledky za co nejlepší umístění své školy. První místo vybojovala základní škola Vyhlídka, v těsném závěsu se na druhém místě umístila základní škola Šafaříkova a třetí příčku obsadila základní škola Křižná.

„Pro soutěžící byly připraveny čtyři kategorie. Mladší žáci a žákyně závodili na čas v disciplínách 50 metrů volný způsob a štafetě 4 x 25 metrů a 4 x 50 metrů. Stejné disciplíny byly nachystány také pro starší žáky a žákyně. Ti si však závod volným způsobem prodloužili o 50 metrů,“ řekl ředitel Plavecké školy Valašské Meziříčí Milan Pavlůsek. Všechny dosažené výkony se započítávaly do celkového hodnocení škol.

Pohár a drobné dárky závodníkům předával starosta města Jiří Částečka spolu s místostarostou města Miroslavem Krchňákem.  Oba dva plavcům poděkovali za skvělé výkony. „Plavecký pohár „Memoriál Dagmar Lacinové“ je největší sportovní akcí svého druhu ve městě. O tuto soutěž se ve městě se před čtyřmi lety zasloužila právě Dagmar Lacinová. Jsem rád, že jsme mohli uctít památku bývalé místostarostky a skvělé kolegyně,“ řekl Jiří Částečka (ODS).

„Chtěl bych poděkovat všem školám, které se závodů zúčastnily, soutěžícím za jejich bojovnost a organizátorům za skvěle připravenou sportovní akci. Příští Plavecký pohár napíše již své páté pokračování a věřím, že bude stejně vydařený jako letošní čtyřka,“ sdělil Miroslav Krchňák (ČSSD).

Akci pořádalo město Valašské Meziříčí a Plavecká škola Valašské Meziříčí. Hlavními partnery byla společnost ST Servis s. r. o. jako provozovatel Krytého bazénu a Středisko volného času Domeček Valašské Meziříčí.

Na snimku zleva reditel Plavecke skoly Milan Pavlusek, mistostarosta mesta Miroslav Krch+łak a starosta mesta Jiri Castecka