VeValmezu.cz - Lidé ve Valašském Meziříčí - sami sobě...

  Přihlásit
Odhlásit
Registrovat

 

Vložte obsah na portálKatalog firem a odkazů ve Valašském Meziříčí a okolíInzerceČlánky a tiskovkyTipy na výletFotoReportVideoReportUživatelské profily

Reklama

FOLTA SPORT

Scootering.cz

PENNY BOARDS

KAMERY PRO SPORT

Katalog firem

KALENDÁŘ AKCÍ

P Ú S Č P S N
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 
 
Přidat do kalendáře

TOP 10 - NOVINKY

Kdo je online

Momentálně je online 0 uživatelů a 4 hosté.
Domů | Zprávy regionu | Kulturní zprávy | Proměny Valašského Meziříčí
Zatím nehodnoceno
Proměny Valašského Meziříčí

Představení architektonických skvostů a dominant Valašského Meziříčí, nastínění urbanistického vývoje města a jeho proměny v průběhu 20. století. O tom všem je výstava Proměny Valašského Meziříčí, která nabízí i řadu interaktivních prvků pro hravé návštěvníky. Od 4. července 2013 je výstava otevřena v komorním sále v zámku Kinských. Po dobu výstavy bude pravidelně každou středu probíhat komentovaná procházka po městě, první se koná 3. 7. 2013. Sraz je v 10 hodin před budovou Informačního centra.

 

Výstava Proměny Valašského Meziříčí představuje na starých mapách, kresbách i fotografiích proměnu tváře Valašského Meziříčí v posledním století. Vystavená díla přibližují nejen někdejší vzhled, ale i atmosféru a malebnost města stojícího na soutoku dvou stejnojmenných řek už více než osm staletí.

 

 „Kromě poučení, potěšení oka a zabavení se prostřednictvím řady interaktivit přímo ve výstavě se návštěvníci mohou zúčastnit i komentovaných procházek po městě – ty budou probíhat pravidelně každou středu od 10 hodin po celou dobu výstavy,“ popisuje kurátorka výstavy Kamila Valoušková z Muzea regionu Valašsko.

 

Výstava dává možnost i nahlédnout na to jak se mění či by se mohlo změnit město ve století dvacátém prvním, a to prostřednictvím urbánních projektů Ing. arch. Zdeňka Trefila. Obrazy zachycující zmizelá zákoutí města najdou srovnání s čerstvými snímky a na své si přijdou i hraví návštěvníci. Můžou si sami poskládat některé z významných staveb, najít aktuální protějšek k historickým fotografiím nebo roztřídit místní stavby podle slohů. K výstavě se pojí i zákoutí útulné Kavárničky Antonína Duřpeka, ve kterém před téměř dvoumetrovým obrazem zachycujícím Krásno na sklonku 30. let 20. století zaparkuje model vozu Citroen z roku 1922 - v něm se návštěvníci budou moci i vyfotit.

 

K výstavě je vytvořen lektorský program pro mateřské, základní, střední školy a organizované skupiny. Kromě lektorského programu probíhají pravidelně ve středu komentované procházky městem. Procházku si lze domluvit i na jiný termín (pro minimálně 6 osob).

 

Simona Hlaváčová

Proměny Valašského Meziříčí Proměny Valašského Meziříčí