VeValmezu.cz - Lidé ve Valašském Meziříčí - sami sobě...

  Přihlásit
Odhlásit
Registrovat

 

Vložte obsah na portálKatalog firem a odkazů ve Valašském Meziříčí a okolíInzerceČlánky a tiskovkyTipy na výletFotoReportVideoReportUživatelské profily

Domů | Zprávy regionu | Regionální zprávy | Provozní řád skateparku? Schválen!
Zatím nehodnoceno
Práce na skateparku intenzivně pokračují, tento týden by mělo proběhnout betonování bowlu (foto David Černoch)

Dlouho očekávaného skateparku se nejen vyznavači tohoto sportu dočkají již na přelomu července a srpna. Provoz vybudovaných staveb určených pro veřejnost musí být upraven řádem. Provozní řád skateparku byl mimo jiné na programu na dnešním zasedání rady města.
Skatepark budou moci využívat skateboardisté, in-line bruslaři a uživatelé BMX kol od dubna do října. „První tři měsíce bude k dispozici v pracovní dny od 14 do 19 hodiny, o víkendech a svátcích od 9 do 20 hodiny. Přes letní prázdniny je navržena provozní doba od 9 do 21 hodiny. V měsících září a říjen bude skatepark od pondělí do pátku k dispozici ve stejnou dobu jako v měsících duben až červen, jen o víkendu a svátcích se večerní doba zkrátí do 19 hodiny,“ vyjmenoval místostarosta města Jiří Pernický (NEZ). Město si jako vlastník objektu vyhrazuje právo skatepark dlouhodobě uzavřít, a to v případech, že bude potřeba provést opravné či udržovací práce nebo bude provoz skateparku ohrožovat bezpečnost návštěvníků.
Kromě provozní doby radní odsouhlasili také podmínky pro užívání stavby. „Nastínili jsme celkem 14 pravidel. Kromě zákazů kouření, konzumace alkoholu, užívání omamných a psychotropních látek či vůbec vstupu osob pod vlivem alkoholu, omamných a psychotropních látek do areálu nebude i například povoleno používání pyrotechniky, zbraní, skleněných a ostrých předmětů, vstup se zvířaty nebo manipulace s otevřeným ohněm. Dále jsme do řádu zapracovali také zákazy jízd na překážkách v případech, že budou mokré nebo poškozené,“ vysvětlil místostarosta. Vstup a pohyb v prostorách skateparku bude na vlastní nebezpečí, osoby mladší 15 let budou povinni používat ochranné pomůcky, jako přilbu, chrániče a tak dále. „Kompletní provozní řád, na jehož znění se výrazným způsobem podílel budoucí provozovatel, bude v nejbližších dnech zveřejněn na webových stránkách města,“ dodal Jiří Pernický (NEZ).

Provozovatelem stavby bude občanské sdružení Skatepark Valašské Meziříčí, o. s. s tím, že kromě samotného provozování jej bude i spravovat a dohlížet nad dodržováním provozního řádu. Ze strany města bude zvýšena kontrola městské policie.

Realizace skateparku zahrnuje nejenom zapuštění dvouúrovňového bowlu v půdorysném tvaru trojlístku o rozměrech 18 x 12 metrů, ale také vybudování protihlukové palisády z dřevených kůlů a nezbytné odvodnění. „To umožní odvod dešťových vod a vody v případě povodní,“ vysvětlil před zahájením stavby koordinátor dopravních staveb radnice David Černoch. „Akce si vyžádá částku více jak 1,68 milionu korun,“ uzavřel místostarosta.
(-vk-)

Skatepark již získává budoucí finální podobu (foto David Černoch)