VeValmezu.cz - Lidé ve Valašském Meziříčí - sami sobě...

  Přihlásit
Odhlásit
Registrovat

 

Vložte obsah na portálKatalog firem a odkazů ve Valašském Meziříčí a okolíInzerceČlánky a tiskovkyTipy na výletFotoReportVideoReportUživatelské profily

Domů | Zprávy regionu | Regionální zprávy | Den Zlínského kraje v zámku Lešná
Zatím nehodnoceno
Den Zlínského kraje v zámku Lešná

V sobotu 4. 10. 2014 se v celém Zlínském kraji konaly akce, přibližující činnost organizací a kulturních památek Zlínského kraje. Do oslav se zapojil i zámek Lešná u Valašského Meziříčí s odpoledním programem určeným především rodinám s dětmi.

Zámek Lešná otevřel u příležitosti Dne Zlínského kraje své brány zdarma a nabídl pestrý program. Historickými interiéry zámku provázely průvodkyně v kostýmech a otevřené byly i všechny výstavy a expozice. Velkým lákadlem bylo vystoupení klaunů, při kterém tekly slzy smíchu dětem i dospělým. Nechyběly ani dárky z balónků a bublinková diskotéka na závěr.

 

Hlavním tématem se stala jablka. Lektorky předvedly část programu k výstavě krajových odrůd jablek, a to včetně ručního moštování s ochutnávkou. Kdo chtěl ochutnat jablečný mošt, musel se přičinit vlastními silami. A zájemců bylo dost. Přišel i pan ředitel Muzea regionu Valašsko ing. Tomáš Vitásek. Při ovocných hrách si děti vyrobily jablečné brýle, protrénovaly rovnováhu i jemnou motoriku. Zájem byl také o komentované prohlídky zámeckého parku, které se běžně konají pouze na objednání. Návštěvníci při nich obdivovali i nového vítěze ankety Strom roku lešenského parku, kterým se stal buk lesní červenolistý v předzámčí.

Den Zlínského kraje v zámku Lešná Den Zlínského kraje v zámku Lešná Den Zlínského kraje v zámku Lešná Den Zlínského kraje v zámku Lešná