VeValmezu.cz - Lidé ve Valašském Meziříčí - sami sobě...

  Přihlásit
Odhlásit
Registrovat

 

Vložte obsah na portálKatalog firem a odkazů ve Valašském Meziříčí a okolíInzerceČlánky a tiskovkyTipy na výletFotoReportVideoReportUživatelské profily

Domů | Tipy na výlet | Vrtule - svět her a poznání
Zatím nehodnoceno
Vrtule - svět her a poznání

Vrtule je místo pro zvídavé děti a dospělé. Můžete se zde pobavit u desítek společenských her či vyzkoušet svůj um u záludných hlavolamů. Naleznete zde velké postřehové hry, interaktivní expozici „Kdo neviděl, neuvěří“, obří „Krtkovo bludiště“ a nejnovějším počinem je projekt „Evropou křížem krážem".

Otevřeno je každé pondělí, středu a pátek od 14.00 do 18.00. Vstupné je dobrovolné.

KDO NEVIDĚL, NEUVĚŘÍ – ojedinělá expozice představující optické jevy a zrakové iluze. Názorně předvede, jak klamně se naše oči občas dívají, stačí jen kousek poodstoupit a vše je jinak. Zrcadlová komnata, záhadný text, filmový buben, periskop, rotující kotouč…

Tajemná zákoutí, tmavé průchody, slepé uličky. Spleť chodem obytných či okružních. Blikající světlo baterky osvětlující jen nejbližší okolí. To je KRTKOVO BLUDIŠTĚ. A nad ním štíhlé věže i rozlehlé stavby postavené šikovnými dětmi. K dispozici jsou zde stovky dřevěných kostek, ze kterých lze postavit stavbu snů.

Sofie, Edinburgh, Reykjavík, Athény… Kde se nachází? Co je dominantou těchto měst? Jakou řečí mluví místní obyvatelé? Nejen na tyto otázky odpoví nejnovější projekt, interaktivní výstava EVROPOU KŘÍŽEM KRÁŽEM. Formou několika samostatných her představuje Evropu. Lze zde ozkoušet nejen své zeměpisné znalosti, ale i koordinaci s ostatními kamarády.

Galerie: 
Vrtule - svět her a poznání Vrtule - svět her a poznání Vrtule - svět her a poznání Vrtule - svět her a poznání